gallery/logo1

Less   is

more

Mies    van    der    Rohe

Mcubed Pracownia Projektowa to autorska pracownia założona przez Monike Malicką. Profil pracowni stanowi działalność projektowa, obejmujaca architekturę, urbanistykę, wnętrza  ale także sztukę użytkową - wzornictwo i grafikę.


Mies van der Rohe - Less is more  


Aby jak najdokładniej opisać styl w którego duchu tworzymy - wybraliśmy minimalizm. Minimalizm określa perfekcyjny stosunek formy dla danej funkcji. Dobry design jest oczywisty, wręcz niedostrzegalny. Nie odczuwamy pustki ale też nie czujemy przesytu. Balans, równowaga i harmonia - których przykłady dostarcza natura i czerpiący z niej mistrzowie rzemiosła, pokazując nam co jest najistotniejsze w designie.

W naszej  praktyce projektowej poszukujemy równowagi między znaczeniem funkcjonalności a designem, czerpiąc inspiracje z natury i dorobku klasyków gatunku. Naszym celem nie jest tworzenie projektów w zgodzie z obowiązującą modą - ale takich których piękno formy i elegancja opiera się modzie i upływowi czasu.  Dobry projekt - tak jak każdą dobrą ideę - cechuje przede wszystkim poszukiwanie. Często zapominamy, jak ważne jest badanie, analizowanie pod różnymi kątami odległymi od drogi utartych schematów. Najlepsze projekty odpowiadają na trudne pytania zanim one się pojawią.www.000webhost.com